Aloha Party – hawajski strój karnawałowy DIY

Aloha Party

W tym roku uczestniczyłam w imprezie karnawałowej w stylu Aloha Party. Strasznie lubię imprezy przebierane, z uwagi na możliwość wykazania się swoją kreatywnością i pobudzenia do działania swojej wyobraźni. Karnawał szczególnie sprzyja takim okazjom. Organizatorzy imprezy tanecznej, w której brałam udział postawili na klimat rodem z Hawajów.

 

Jak wykorzystać to co mamy w szafie

Nie chciałam powtarzać słynnych spódnic z plastiku, które później kurzą się w pudle z napisem „PRZYDASIE”. Postanowiłam wykorzystać najdalsze zakątki mojej szafy i stworzyć przebranie, z rzeczy które się w niej znajdują. Tiulową spódnicę kupiłam, kiedyś pod wpływem impulsu, gdy poszłam z koleżanką odwiedzić Ateleir Fanfaronada. Koleżanka szukała sukni na ślub, a ja wyszłam z turkusową tiulówką. Cóż, to była miłość od pierwszego wejrzenia, aczkolwiek ubrana tylko raz. Stwierdziłam, że  moja spódnica będzie bazą stroju karnawałowego. Może kolor nie jest stricte trawiasty, lecz przyjmę wersję mokrej trawy.

 

 

Dodatki

Przed przystąpieniem do tworzenia, odwiedziłam sklep z artykułami dekoracyjnymi. Chciałam tam kupić kolorowy naszyjnik z kwiatów. Ostatecznie wybrałam różowo-biały naszyjnik i papierowe orchidee. Wcześniej miałam plan kupić sztuczne orchidee i przyczepić je do spódnicy, jednak, gdy zobaczyłam papierowe, zdecydowałam, że będzie to lepszy pomysł – zminimalizuję ryzyko zahaczenia i porwania spódnicy. Pomyślałam, także o możliwości stworzenia i wydrukowania własnych kwiatów, ale uznałam to za stratę czasu.

 

 

Proces tworzenia

  • Gotowe papierowe kwiaty składają się z 4 elementów: płatków x2, kielicha, piankowych naklejek do sklejenia płatków. W paczce zanajduje się 6 kwiatów, które własnoręczie wg. własnego uznania trzeba skleić. Do pudełka załączona jest instrukcja obsługi złożenia kwiatów.
  • Po złożeniu moich papierowych dekoracji, rozłożyłam je na spódnicy, aby zobaczyć, gdzie je umieścić, aby wyglądały efektownie.
  • Kwiaty do spódnicy przyczepiłam małymi złotymi agrafkami, takimi jakimi często są przyczepiane metki w sklepach odzieżowych.
  • Agrafkę do kwiatu przyczepiłam przekładając ją przez jeden z płatków, można ułatwić sobie sprawę przyklejając agrafki taśmą.
  • Kwiatowy naszyjnik, także przyczepiłam agrafkami do spódnicy, tym razem przy pasie.

 

 

Efekt finalny

Do uzupełnienia stroju, wzięłam kolorowe sandały na korkowym obcasie oraz biały top. We włosy wpięłam sztuczną różową orchideę.

Mam nadzieję, że mój post będzie dla Ciebie inspiracją. Udanej zabawy!

 

 

turkusowa tiulowa spódnica – Fanfaronada

hawajski naszyjnik – PartyDeco

papierowe orchideePartyDeco

 

Oświadczam, iż niniejszy post nie jest postem sponsorowanym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *