Piękna? Wystarczy chcieć!

Twarz do wynajęcia

Podczas wieczornego przeglądania Facebooka, zauważyłam ogłoszenie jednej z zachodniopomorskich szkół wizażu. Szkoła poszukiwała modelki na warsztaty makijażu. Zgłosiłam się, do zostania modelką na potrzeby szkolenia, dla jednej z wizażystek. Malowała mnie przesympatyczna Agnieszka, która ćwiczyła swój warsztat na mojej twarzy przez dobre 2 godziny.

Twarz do wynajęcia, ot taka krótka historia o tym, jak byłam „modelką” przez 2 godziny.  Przez mój wiek, niski wzrost i nieproporcjonalną do niego wagę, o byciu modelką wybiegową, mogę jedynie pomarzyć. No co? Każda z Was, chociaż raz w życiu o tym pomyślała, lub marzyła, to całkowicie normalne, że chciałybyśmy być on the top, piękne, sławne, smukłe, zadbane… Ok, wystarczy, wystarczy…

.

Chcieć znaczy móc!

Chociaż, nie, dlaczego mamy odpuszczać! Przecież zadbane i piękne możemy być zawsze – wystarczy, że będziemy tego chciały i odrobinę się postaramy. Ja wierzę w teorię, „że nie ma brzydkich kobiet, są tylko, te które nie wierzą/nie wiedzą, że są piękne.” By wydobyć piękno kobiety, wystarczy odrobina chęci.

Wystarczy, że podkreślimy swoje atuty: piękne oczy, pełne usta, smukłą szyję, kości policzkowe. Ułożymy włosy, zamiast znów wiązać je w kitkę. Przykładów mogę wymieniać w nieskończoność. Po prostu musimy znaleźć w sobie coś pięknego. Nauczmy się dostrzegać piękno w sobie. Każda z nas ma w sobie „COŚ” pięknego. Wystarczy, że w to uwierzymy i to podkreślimy.

Jedna mała metamorfoza, a zmieniamy swoje nastawienie i zaczynamy akceptować siebie. Pełny makijaż, fryzura, dobrze skrojone dżinsy, zamiast wygodnych legginsów i możemy ruszać na podbój świata. Nawet, jeśli w chwili obecnej, jest to posprzątanie kuchni, czy salonu. Nasze poczucie własnej wartości jest najważniejsze, gdy będziemy czuły się piękne, świat wokół będzie piękniejszy.

Poniżej, efekty pracy Agnieszki z Wdziękiem Malowane w studiu wizażu:


 

A tu makijaż w domowym anturażu.

\\Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *